Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області

Садимо сад восени

Якщо плануєте садити дерева в осінній період, то орієнтуватися слід на початок листопаду, коли ріст дерев зупинився. І закінчити треба за 3-4 тижні до встановлення стійкої морозної погоди. Якщо зробити це раніше, то може статися, що придбані саджанці все ще не ввійшли у фазу спокою і при пересадці не приживуться. Якщо пізніше – великий ризик підмерзання кореневої системи.

16:50:38 03.11.2022

БОТУЛІЗМ ТА ЙОГО ПРОФІЛАКТИКА

Улюблений сезон цієї небезпечної хвороби   літо-осінь, коли господині активно займаються консервацією продуктів. Саме консерви – овочеві, фруктові, грибні, м’ясні, рибні стають основною причиною захворювання. А також споживання копченостей, в’яленої та сушеної риби, особливо приготовлених у домашніх умовах з порушенням гігієни, та продукція, упакована під вакуумом.

11:05:04 19.09.2022

Виявлення генетично модифікованих організмів в посівах сільськогосподарських культур або зібраному врожаю в умовах військового часу

Використання генетично модифікованих організмів регулюється Законом України  ст.1  від 31 травня 2007 року №1103-V  «Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів» генетично модифікований організм, живий змінений організм (ГМО) - будь-який організм, у якому генетичний матеріал був змінений за допомогою штучних прийомів переносу генів, які не відбуваються у природних умовах.  Обов’язковою умовою використання ГМО у відкритій системі є наявність методів і методик їх ідентифікації, розроблених за міжнародними стандартами та затверджених в установленому порядку в Україні.  Ст.13 ЗУ № 1103-ІV забороняється вивільнення у навколишнє природне середовище ГМО до їх державної реєстрації, крім вивільнення в навколишнє середовище при проведенні випробовувань.

08:29:08 15.09.2022

Небезпека сказу та його профілактика

Сказ - це гостра зоонозна вірусна хвороба. До сказу сприйнятливі всі теплокровні, в тому числі і людина. Зазвичай захворювання проявляться паралічами та закінчуються смертю.

09:50:14 19.05.2022

Профілактика отруєнь бджіл пестицидами

Отруєння бджіл у більшості випадків відбувається через несвоєчасну інформацію бджолярів про час, місце та характер хімічних обробок полів з боку організацій, що проводять таку роботу, порушення ними правил застосування пестицидів та безконтрольне використання небезпечних для бджіл препаратів. Часто отруєння відбувається при авіаційних обробках або коли проходить обприскування при підвищеній силі вітру (більше 5 м/с). При цьому виникає знос препарату до зони інтенсивного льоту бджоли або безпосередньо на територію пасіки.

15:45:28 17.05.2022

Рекомендації пасічникам щодо роботи в умовах воєнного стану

Україна належить до п’ятірки світових експортерів меду. Пасіки до війни були зареєстровані в кожній області нашої держави – їх налічувалося понад 45 тис. Бджолосімей – більш ніж 2 млн. Війна порушила плани бджолярів, але, незважаючи на неї, наразі активно триває підготовка до сезону медозбору.

14:09:13 10.05.2022