Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області

20 Червня, 2024 р., 09:24
Ботулізм – це дуже небезпечне харчове отруєння. Воно виникає при вживанні продуктів, що містять ботулотоксин. Ботулотоксин - один з найсильніших серед відомих токсинів, що блокує нервову функцію і призводить до дихального і скелетно-м'язового паралічу. Смертність в Україні від ботулізму досягає 20%. Найчастіше ботулотоксин виділяють з в’яленої риби, м’ясних консервованих продуктів – паштети, тушковані м’ясопродукти, консервованих грибів та овочевих салатів домашнього виготовлення. Також слід зазначити, що збудник ботулізму часто розмножується в продуктах гніздами, тому при вживанні одного продукту кількома особами захворювання може виникати не у всіх, а кому «пощастить».
24 Травня, 2024 р., 09:14
Збудник лейкозу ВРХ є онкогенний РНК вірус. До цього вірусу сприйнятливі велика рогата худоба, вівці, кози, свині, та менш сприйнятливі коні, собаки, коти, морські свинки, миші. Вірус нестійкий у зовнішньому середовищі, гине при температурі 80°С упродовж однієї хвилини.
24 Травня, 2024 р., 09:05
21 травня  2024 року на базі Володарського відділу Управління безпечності  харчових продуктів  та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  Білоцерківського району під головуванням в.о. начальника Управління безпечності харчових продуктів  та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  Білоцерківського району  Леоніда Джміля  відбулась нарада на тему: «Впровадження програмного забезпечення «Молочний модуль» у функціонуванні молокопереробної галузі та забезпеченні споживачів якісними та безпечними продуктами тваринного походження».
23 Травня, 2024 р., 19:30
На виконання пункту 6 наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 06.03.2024 №139 «Уведення в дію рішення колегії Держпродспоживслужби від 02 лютого 2024 року» та з метою недопущення поширення інфекційних захворювань риб Білоцерківська міська державно лікарня ветеринарної медицини повідомляє наступне.
17 Травня, 2024 р., 16:02
В основу подолання хвороб у риб покладена профілактика, так як попередити виникнення хвороби значно легше, ніж вести лікування. При цьому профілактика у ставковому рибництві повинна мати активний характер, тобто проводити її не тільки в разі виникнення епізоотії, а повсякчас. Така профілактика контролює умови утримання та годівлі риб у ставах, кормову базу у водоймах, стан риби у відношенні заразних і незаразних хвороб і т.д. Таким чином, профілактика охоплює всіх рибоводів та лікарсько-санітарні заходи.
16 Травня, 2024 р., 11:15
На виконання листа Головного управління ДПСС в Київській області № Вн-10-2.3/4383/24 від 13.05.2024 року та протоколу наради в режимі селекторного зв’язку між Головою, заступниками Голови за участю керівників територіальних органів Держпродспоживслужби від 06.05.2024 № 17 Володарський відділ Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Білоцерківського району Головного управління ДПСС в Київській області повідомляє, що умови які застосовуються до вантажів з харчовими продуктами, що вивозяться (пересилаються) за межі митної території України визначені статтею 60 Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», зокрема положеннями частини другої цієї статті щодо підстав для оформлення міжнародного ветеринарного сертифіката або іншого документа, який вимагається країною призначення.
09 Травня, 2024 р., 09:20
Життя та здоров'я людини тісно пов’язані з довкіллям, де одним із найважливіших компонентів є вода.
25 Квітня, 2024 р., 11:05
Кабінет Міністрів України, відповідно до частини шостої статті 38 Закону України “Про охорону прав на сорти рослин”, ПОСТАНОВОЮ від 23 лютого 2024 р. № 200 затвердив Порядок видачі погодження на поширення в Україні сортів овочевих культур, заявки на які подані до Міністерства аграрної політики та продовольства з метою державної реєстрації сорту до прийняття рішення про його державну реєстрацію (далі-Порядок). Ознайомитися детальніше зі змістом цієї постанови можна за посиланням.
15 Квітня, 2024 р., 10:01
Щороку на території облaсті в період мaсових обробок полів засобами захисту рослин реєструються випадки отруєння бджіл отрутохімікатами.
11 Квітня, 2024 р., 15:54
Напередодні Великодні свята, Держпродспоживслужба нагадує про небезпеки, які криються за щедрим святковим столом. Адже споживання неякісних харчових продуктів, неналежним чином приготовлені кулінарні вироби можуть спричинити харчові отруєння та гострі кишкові захворювання.