Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області

Небезпека сказу та його профілактика

Сказ - це гостра зоонозна вірусна хвороба. До сказу сприйнятливі всі теплокровні, в тому числі і людина. Зазвичай захворювання проявляться паралічами та закінчуються смертю.

09:50:14 19.05.2022

Профілактика отруєнь бджіл пестицидами

Отруєння бджіл у більшості випадків відбувається через несвоєчасну інформацію бджолярів про час, місце та характер хімічних обробок полів з боку організацій, що проводять таку роботу, порушення ними правил застосування пестицидів та безконтрольне використання небезпечних для бджіл препаратів. Часто отруєння відбувається при авіаційних обробках або коли проходить обприскування при підвищеній силі вітру (більше 5 м/с). При цьому виникає знос препарату до зони інтенсивного льоту бджоли або безпосередньо на територію пасіки.

15:45:28 17.05.2022

Рекомендації пасічникам щодо роботи в умовах воєнного стану

Україна належить до п’ятірки світових експортерів меду. Пасіки до війни були зареєстровані в кожній області нашої держави – їх налічувалося понад 45 тис. Бджолосімей – більш ніж 2 млн. Війна порушила плани бджолярів, але, незважаючи на неї, наразі активно триває підготовка до сезону медозбору.

14:09:13 10.05.2022

Ввезення та вивезення насіння і садивного матеріалу на територію України

Згідно статті 20  Закону України «Про насіння і садивний матеріал» ввезення та вивезення насіння і садивного матеріалу на територію України здійснюється за умови належності його до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України та/або Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, а також в інших випадках, визначених цією статтею.

16:50:04 12.01.2022

ІНФОРМУВАННЯ СУБ'ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

АЛГОРИТМ (послідовність)  ДІЙ ПРИ ЗВЕРНЕННІ ФІЗІЧНОЇ ОСОБИ про порушення, що спричинило шкоду її правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому середовищу чи безпеці держави (використання, розповсюдження незареєстрованих ГМО у відкритих системах)

13:20:35 09.12.2021

ІНФОРМУВАННЯ СУБЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

З 01.07.2017 року  набрали чинності Рішення Ради Євразійської економічної  комісії від 30.11.2016 року № 157 “Про затвердження Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред’являються до підкарантинної продукції та підкарантинним об’єктам  на митному кордоні та на митній території Євразійського економічного союзу”,   № 158 “Про затвердження єдиного переліку карантинних об’єктів Євразійського економічного союзу”,  № 159 “Про затвердження Єдиних правил і норм забезпечення карантину рослин на митній території Євразійського економічного союзу”.

09:53:30 07.10.2021

Догляд за плодовими деревами восени

Управління фітосанітарної безпеки та фітосанітарних заходів на кордоні Голового управління Держпродспоживслужби у Київській області повідомляє, що від заходів, проведених восени у саду, багато в чому залежить урожай плодових дерев наступного року. Тому не варто відправляти дерева на зимівлю в занедбаному вигляді.

11:47:48 20.09.2021