Комітет з питань аграрної та земельної політики: Українські фермери можуть безкоштовно отримати рукави для зберігання зерна нового врожаю

Дата: 10.07.2024 14:11

Фото без описуВсупереч терористичним ракетним атакам ворога, жнива відбуваються досить активними темпами, - інформують у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Так, за повідомленням Мінагрополітики, сільгоспвиробники України станом на 9 липня намолотили понад 4 млн тонн зернових та зернобобових культур.

Зазначається, що зараз аграрії збирають озимий ячмінь, пшеницю та ріпак. У деяких областях почали збір гороху. Констатувалось, що на сьогодні намолочено понад 4 млн тонн і дана цифра збільшується щодня.

Зокрема, по врожайності озимого ячменю і пшениці вже є показник на 5-7% менший, ніж торік. Але це попередній результат, оскільки зменшення урожайності на сході країни компенсують кращі показники у центральних та західних областях.

В той же час вагомою умовою для сільгосптоваровиробників є зберігання врожаю. Для цих цілей Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «Жнива Перемоги» розпочала програму «Зберігання зерна 2024», відповідно до якої фермери можуть безкоштовно отримати рукави для зберігання зерна.

У межах програми благодійний фонд надаватиме безповоротну благодійну (гуманітарну) допомогу – рукави зернові (сінажні) Harwell з поліетилену 2,76х75, 2,76х90 та в тимчасове безоплатне користування зернопакувальні машини.

Зазначається, що стати учасниками цього етапу проєкту можуть малі та середні аграрні господарства (до 1500 га) будь-якої організаційно-правової форми. Пріоритетними під час розгляду будуть звернення від господарств з постраждалих областей.

Звернення приймаються з 1 липня 2024 року до вичерпання обсягів полімерних рукавів.

Щоб узяти участь у програмі, суб’єктам господарювання потрібно заповнити всі поля у CRM-системі, прикріпити звернення на допомогу та звіт про посівні площі сільськогосподарських культур (форма СГ-4).

Подання звернення та документів доступне за посиланням.

Консультації можна отримати за електронною адресою victoryharvestua@gmail.com або тел. +38 098 474 36 51; +38 098 631 36 23.

Звернення, надіслані за невстановленою формою, без долучення необхідних документів та/або без зазначення повних відомостей, що вимагаються фондом, розглядатись не будуть.

Джерело інформації: https://www.rada.gov.ua/news/news_kom/251509.html