ПАМ'ЯТКА!
При спалюванні трави на присадибних завжди існує загроза перекидання вогню на природні ділянки. Саме із спалювання сухого трав’яного настилу починається більшість пожеж у природних екосистемах. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків.
Перебуваючи за населеним пунктом, пораючись на городах, присадибних ділянках, прибираючи на прилеглих територіях установ, підприємств та організацій, завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки!
-
Не кидайте непогашені сірники або цигарки.
-
Перш ніж розпалити багаття, розчистіть місце під нього від сухої трави у радіусі одного метра.
-
Не залишайте непогашеного вогнища. Залийте його водою.
-
Не відходьте від нього доти, доки йде дим або пара.
-
Якщо ви помітили пожежу, що починається, намагайтеся загасити її самі підручними засобами. Іноді досить просто затоптати полум’я.
-
Якщо пожежа набрала сили і ви не можете погасити її самотужки, терміново зателефонуйте в оперативно – рятувальну службу за номером «101».
Також хочемо вам повідомити, що згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення, на паліїв сухої рослинності складається протокол за статтею 77-1. «Самовільне випалювання рослинності або її залишків».
Випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060- 6120 грн) і на посадових осіб - від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (15300- 21420 грн).
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)