НАГАДУЄМО ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ЩЕПЛЕНЬ
У воєнний час підвищується ризик розвитку і поширення інфекційних хвороб: зокрема і через тривале перебування в укриттях серед великого скупчення людей.
Тож вкрай важливо дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень. Це – документ, який визначає перелік обов’язкової профілактичної вакцинації, необхідну кількість доз та оптимальні інтервали їх введення для найефективнішого захисту дітей від хвороб.
Коли і від чого потрібно вакцинуватися?
Гепатит В: протягом першої доба життя, у 2 та 6 місяців.
Туберкульоз: 3-5 доба життя.
Кір, паротит, краснуха (у складі комбінованої вакцини): у 12 місяців та 6 років.
Дифтерія, правець (у складі комбінованої вакцини): у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 та 16 років.
Кашлюк (у складі комбінованої вакцини): у 2, 4, 6, 18 місяців.
Поліомієліт: інактивована вакцина (ІПВ) – у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також 6 та 14 років.
Хіб-інфекція: у 2, 4 та 12 місяців.
Дорослі, щеплені за календарем, потребують ревакцинації від дифтерії і правця кожні 10 років: у 26, 36, 46 років і далі.
На жаль, під час війни трапляються випадки, коли діти через певні причини не отримували щеплення у відповідний термін, або взагалі не мають обов’язкових щеплень.
Основні правила вакцинації дітей із порушенням Календаря щеплень:
Якщо дитини вже почала вакцинуватись, але пропустила за графіком одну дозу, розпочинати серію вакцинації спочатку не потрібно. Потрібно ввести дози, яких не вистачає, за графіком з дотриманням мінімальних інтервалів.
Щеплення дітей з порушенням Календаря необхідно проводити з дотриманням мінімальних інтервалів. Мінімальний інтервал – це інтервал між щепленням проти однієї інфекції, а не між вакцинами взагалі.
Мінімальний інтервал становить 28 днів. Його необхідно дотримуватись, тому що саме в цей період відбувається створення захисних антитіл, які убезпечать дитину від інфекційного захворювання. Також при виборі схеми вакцинації необхідно керуватися інструкцією виробника вакцини.
Якщо є необхідність пришвидшити темп вакцинації, можливо поєднувати вакцини, які вводяться в один день в різні ділянки тіла.
Вік дитини має велике значення при плануванні вакцинації з порушенням Календаря. Наприклад, щеплення дітей до року проти дифтерії, кашлюка та правця розпочинають у визначений день з подальшим дотриманням мінімальних інтервалів між першою і другою, другою і третьою дозами щонайменше 4 тижні з урахуванням вакцинації за віком. А для дітей у віці від 1 до 6 років 11 місяців 29 днів вакцинація проти дифтерії проводиться з дотриманням мінімальних інтервалів між першою та другою дозами в 4 тижні, між другою та третьою дозами – 6 місяців. Нюанси з ревакцинацією пояснить ваш лікар, враховуючи вік дитини та дату введення третьої дози.
Щеплення дітей до 7 років призначаються з такого розрахунку, щоб дитина встигла одержати триразове щеплення проти кашлюку до 6 років 11 місяців 29 днів. У разі неможливості цього, вводять стільки доз, скільки дитина встигне отримати до виповнення зазначеного віку – 6 років 11 місяців 29 днів.
Детально про порядок щеплення дітей з порушенням Календаря відповідно до певного віку та пропущених вакцин можна прочитати тут https://bit.ly/3cKkfND.
Якщо батькам складно розібратися в усіх цих тонкощах, то скласти індивідуальний графік вакцинації допоможе педіатр або сімейний лікар. Лікар роз’яснить, якими вакцинами і в які терміни необхідно щепити дитину.
Перевірте, чи має ваша дитина всі необхідні щеплення відповідно до віку і чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років.
Комунальне некомерційне підприємство Володарської селищної
ради «Володарський центр первинної медико-санітарної допомоги»
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)