ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА ІНФОРМУЄ!

Дата: 28.08.2023 11:37
Кількість переглядів: 134

Фото без описуЗакон України 3219: Проведення контролюючими органами планових документальних перевірок

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом України від 30.06.2023 №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який набрав чинності 01 серпня 2023 року, передбачено часткове зняття обмежень на проведення контролюючими органами документальних перевірок.

Так, продовжено мораторій (до припинення воєнного стану) на  проведення документальних перевірок платників податків та перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску. Виняток становлять платники податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, у сфері організації та проведення азартних ігор, надають фінансові, платіжні послуги.

Щодо проведення планових  перевірок, то тимчасово, на період з 01 серпня 2023 року до припинення воєнного стану до плану-графіка проведення документальних планових перевірок можуть бути включені платники таких сфер діяльності:

  • виробництво та/або реалізація підакцизної продукції;
  • організація та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес);
  • надавачі фінансових, платіжних послуг.

Формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок та внесення змін до нього здійснюються без урахування вимог, передбачених п.77.2 ст.77 ПКУ.

Зміни до плану-графіка можна вносити щомісячно з урахуванням обставин непереборної сили, форс-мажорних, наявності/відсутності безпечних умов для проведення перевірок.

Оновлений план-графік оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС не пізніше останнього числа місяця, в якому його затверджено.

Документальні планові перевірки розпочинаються не раніше ніж через 30 календарних днів, наступних за датою оприлюднення оновленого плану-графіка, за умови надіслання/вручення платникам/їх представникам не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення перевірки копії наказу про проведення документальної планової перевірки та письмового повідомлення із зазначенням дати початку перевірки.


Закон України 3219: Для переходу на іншу групу платників ЄП (або іншу ставку ЄП), ніж та, на якій перебували до використання особливостей оподаткування ЄП за ставкою 2%, платник має подати заяву по 31.08.2023 включно

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом України від 30.06.2023 №3219-ІХ врегульовано порядок відмови від особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Так встановлено, що платник податку має право самостійно (шляхом подання заяви) відмовитись від використання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення. За таких умов платник вважається таким, що застосовує систему оподаткування, на якій він перебував до обрання особливостей оподаткування єдиним податком (далі – ЄП), передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, крім випадку, якщо у заяві про відмову від використання особливостей оподаткування ЄП, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, платник зазначив про перехід на сплату інших податків і зборів.

За умови подання  з 01.08.2023 до 01.09.2023 (по 31.08.2023 включно) заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, в якій платник обирає ставку ЄП для І, ІІ та ІІІ груп без реєстрації ПДВ (ставка 5%), ФОП, яка до використання особливостей оподаткування ЄП застосовувала загальну систему оподаткування, або у 2023 році застосовувала спрощену систему оподаткування з особливостями оподаткування ЄП, та прийняла рішення про припинення підприємницької діяльності, а згодом у цьому ж році повторно була зареєстрована ФОП, або ФОП, яка у 2023 році (до 01.08.2023) самостійно відмовилась від застосування спрощеної системи оподаткування з особливостями оподаткування ЄП, та перейшла на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ, та до переходу на особливості оподаткування ЄП була зареєстрована платником ЄП, така ФОП вважатиметься платником ЄП з 01.08.2023 згідно з поданою нею заявою про обрання спрощеної системи оподаткування.

Платники ЄП І і ІІ груп, та ІІІ групи за ставкою 5%, які повернулися з 01.08.2023 або були автоматично переведені на відповідну групу та ставку ЄП, мають право за бажанням обрати іншу групу ЄП, за виключенням ІІІ групи зі ставкою ЄП у розмірі, визначеному п. п. 1 п. 293.3 ст. 293 ПКУ (3%), шляхом подання заяви до 31.08.2023 (включно). Такі платники будуть вважатись платниками єдиного податку з 01 серпня 2023 року.

Платники, які після скасування особливого режиму оподаткування ЄП або які перейшли самостійно чи були автоматично переведені на попередню групу та ставку ЄП, повинні виконати вимоги щодо приведення у відповідність видів господарської діяльності, до дозволених видів згідно з КВЕД для перебування на ЄП з обраною групою та ставкою з 01.08.2023 року.


Щодо особливостей відображення назви товару в розрахункових документах РРО/ПРРО

З 01.08.2023 Законом України від 30.06.2023 № 3219 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» були внесені зміни в пункт 2 статті 3 Закону від 06.07.1995 № 265 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265) щодо спрощення фіскального чеку. Зазначений пункт було доповнено абзацом другим:

Фізичні особи – підприємці, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками податку на додану вартість, при продажу товарів (крім підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.

Завдяки зазначеним змінам чітко визначені категорії продавців при продажу товару або наданні послуг мають право в розрахунковому документі зазначати назву товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.

Водночас до ДПС почали звертатись платники податків з проханням роз’яснити:

Як має виглядати такий спрощений чек?

Як зазначати правильно групу товарів?

Де брати її назву, якщо виникають сумніви?

У зв’язку з цим надаємо в межах компетенції відповіді на ці питання.

Відповідь: при зазначенні назви товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність товару (послуги) до товарної групи чи послуги, у випадку виникнення сумнівів щодо правильності віднесення певних товарів до певних груп рекомендуємо використовувати Державний класифікатор продукції та послуг (Наказ Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457) в редакції Наказу Міністерства економіки від 16.02.2017 № 211 та зазначати товар (послугу), який класифікується за назвою «Групи» замість відображення конкретної позиції.

Така можливість встановлена прямою нормою Закону № 265 та не потребує створення нової форми фіскального касового чеку.

При цьому форма такого фіскального касового чека визначена в додатку 1 до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 21.01.2016 № 13, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350.

При зазначенні назви товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність товару (послуги) до товарної групи чи послуги, який класифікується за назвою «Групи», замість відображення конкретної позиції можна, наприклад, зазначати:

  • «постільна білизна» замість «наволочка», «простирадло», «ковдра» і т.д.;
  • «випічка» замість «пиріжок з маковою начинкою», «пиріжок з вишнею», «пиріжок з повидлом» і т. д.;
  • «напої» замість «лимонад», «сітро», «дюшес», «тархун» і т. д.

Щодо реєстрації РРО/ПРРО в контролюючих органах

Державна податкова служба України інформує, що у серпні 2023 року 15,8 тис. суб’єктів господарювання (1,2 тис. юридичних осіб та 14,6 тис. ФОП), на яких поширюється дія Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зареєстрували у контролюючих органах 23,9 тис. РРО/ПРРО, з яких 4,7 тис. РРО та 19,2 тис. ПРРО.

Додатково інформуємо, що безоплатний ПРРО від ДПС розміщено у відкритому доступі на відповідних цифрових платформах.

ГУ ДПС у Київській області


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних