Іловайська трагедія: не забудемо, не пробачимо!

Дата: 29.08.2022 07:56

8 років тому українські військові та добровольці вдруге з початку ведення антитерористичної операції спробували штурмувати місто Іловайськ, що на Донеччині. Але,  унаслідок підступного введення 24 серпня 2014 року на підмогу місцевим бойовикам російських військ на нашу територію українські військовослужбовці, добровольці й мобілізовані потрапили в оточення та під вогонь ракетно-артилерійських систем. Іловайськ став точкою відліку чи межею, після якої АТО закінчилось і всім стало зрозуміло: проти України воюють російські війська, які в безкрайніх полях під Іловайськом втратили останні краплі совісті та військової і людської честі.

Впродовж 7-29 (31) серпня під Іловайськом та у самому місті загинуло 366 українських захисників, 429 отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 – потрапили у полон.

Серпневі бої 2014 року  під Іловайськом  для українців – це, з однієї сторони – трагедія, а з іншої – це історія про величезний подвиг дуже багатьох людей. Ми маємо пам’ятати його та вшановувати пам’ять як загиблих, так і тих, кому вдалося вижити.

Немає ціни героїзму та мужності бійців, які боронять нашу землю нині. Співчуття рідним усіх полеглих воїнів у цій війні…