Україна та ЄС підписали Угоду про вантажні перевезення

Дата: 01.07.2022 14:51

29 червня, була підписана Угода між Україною та Європейським Союзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Одним із її пунктів передбачено виключення необхідності водію мати крім національного ще й міжнародне посвідчення водія.

Чому важливе її підписання? Угода заклала підґрунтя для введення в Європейське законодавство інших змін, що розширюють права українців:

• користуватись українським посвідченням водія без необхідності його обміну протягом всього періоду перебування під захистом;
  • користуватись українським посвідченням водія навіть у разі закінчення терміну його дії;
  • отримати без складання іспитів тимчасове (на період перебування під захистом) посвідчення водія зразка ЄС у разі втрати чи крадіжки українського посвідчення водія.

Вказані зміни передбачені у Регламенті, який розроблений Європейською Комісією та наразі проходить процедуру першого читання в Європейському Парламенті.

Зауважимо, що наші громадяни користуються українським водійським посвідченням в ЄС. Проте в низці країн діють обмеження. Наприклад, Австрії, Латвії та Німеччині ними можна користуватися без обмежень лише протягом шести місяців. А потім необхідно складати іспити та отримувати посвідчення водія відповідної країни.

Однак після затвердження Регламенту українцям на час перебування під захистом в країнах Євросоюзу не потрібно буде обмінювати посвідчення чи складати додаткові іспити.

Сподіваємося, що дуже скоро вказаних обмежень не буде. Це допоможе тимчасово переміщеним громадянам й надалі користуватися українським посвідченням водія для пересування країнами Євросоюзу.

Міністерство внутрішніх справ докладає максимум зусиль щодо співпраці з європейськими колегами для просування та впровадження цих преференцій.

Джерело інформації: https://hsc.gov.ua/2022/06/30/ukrayina-ta-yes-pidpisali-ugodu-pro-vantazhni-perevezennya/