ГУ ДСНС України у Київській області інформує!

Дата: 22.06.2022 13:20

Фото без описуЗнайти сьогодні «небезпечну іграшку» можна практично скрізь: у лісі, на свіжозораному полі, на власному городі і навіть на вулицях міст.

До вибухонебезпечних предметів належать:

• вибухові речовини – хімічні з'єднання або суміші, здатні під впливом певних зовнішніх дій (нагрівання, удару, тертя, вибуху іншого вибухового пристрою) до швидкого хімічного перетворення, що само розповсюджується, з виділенням великої кількості енергії й утворенням газів;

• боєприпаси – вироби військової техніки одноразового вживання, призначені для поразки живої сили противника;

• піротехнічні засоби;

• ракети (освітлювальні, сигнальні);

• саморобні вибухові пристрої – це пристрої, у яких застосований хоча б один елемент конструкції саморобного виготовлення;

• саморобні мініпастки;

• мінисюрпризи, що імітують предмети домашнього побуту, дитячі іграшки або речі, що привертають увагу.

Необхідно жорстко дотримуватись правил поведінки при виявленні таких предметів.

При знаходженні вибухового пристрою або підозрілої речі НЕОБХІДНО:

• відійти на безпечну відстань(230 - 250 метрів);

• зберігати спокій;

• негайно повідомити про знахідку представників пожежно-рятувальної служби та поліції за номерами телефонів 101 та 102;

• припинити всі види робіт у районі виявлення такого предмета;

• не користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

• дочекатися прибуття фахівців, щоб вказати місце знахідки та повідомити час її виявлення.

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою ЗАБОРОНЕНО:

• наближатися до предмета;

• пересувати його або брати в руки;

• розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

• користуватися запальничками, іншими джерелами відкритого вогню, а також предметами, що можуть його утворювати;

• у жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення.

Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями – грубе порушення елементарних правил безпеки.