Громадяни України, які перебувають за кордоном зможуть оформити ІD-картку та паспорт громадянина України для виїзду за кордон

Дата: 15.06.2022 16:56

Постановою Кабінету Міністрів України від 10.06.2022 №678 затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту щодо оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду закордон громадянам України, які перебувають за межами України.

Вказаний Порядок передбачає, що прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянам України, які перебувають за межами України здійснюватиме розміщений за межами України відокремлений підрозділ (філія, представництво) державного підприємства, що належить до сфери управління Державної міграційної служби та є адміністратором Єдиного державного демографічного реєстру.

Перелік держав, у яких здійснюється прийняття відокремленим підрозділом документів для оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон особам, визначається ДМС за погодженням з МЗС.

Реалізація експериментального проєкту відбуватиметься протягом двох років. Постанова набирає чинності через 15 днів з дня її опублікування.