ЩОДО ВАЖЛИВОСТІ ВАКЦИНАЦІЇ

Дата: 03.05.2022 12:30

Фото без описуПід час війни зростає ризик передачі інфекційних захворювань і причин на це може бути декілька:

• перебування в укриттях,
  • тісний контакт між людьми,
  • проживання у спільних приміщеннях,
  • важкі санітарні умови,
  • втрата доступу до медичних послуг,
  • пропуск планових щеплень.

Надолуження пропущених щеплень є сьогодні вкрай важливим заходом профілактики інфекцій. Перш за все тих, що включені до Національного календаря щеплень: від гепатиту В, туберкульозу, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, паротиту і краснухи. Більшість із цих щплень проводять у дитинстві, а від правця і дифтерії вакцинують кожні 10 років дорослих.

Якщо ви перебуваєте в безпечному місці, але пропустили ревакцинацію від дифтерії та правця або маєте дітей, яким потрібне планове щеплення, зверніться до свого сімейного лікаря.

Якщо ви переїхали в інший населений пункт, зверніться до найближчого центру первинної медичної допомоги. Навіть без декларації з лікарем первинна допомога буде надана безоплатно. Щеплення вакцинами, закупленими коштом державного бюджету, також є безоплатними.

Комунальне некомерційне підприємство Володарської селищної ради «Володарський центр первинної медико-санітарної допомоги» надає медичну допомогу на первинному рівні внутрішньо-переміщеним особам, що пебувають на території громади. Тут можна отримати планове щеплення чи надолужити пропущене. Адреса центру: вул. Коцюбинського, 25, смт Володарка.

Нагадуємо також про необхідність завершити курс щеплень проти COVID-19, який складає дві дози вакцини і бустер. Не має значення, звідки ви прибули, чи маєте укладену з лікарем декларацію та повний пакет документів – достатньо звернутися до центру первинної медико-санітарної допомоги та обрати вакцину для щеплення.

Довідки за телефоном: 067-325-29-04.

Адміністрація КНП ВСР «Володарський ЦПМСД»