Щодо удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам

Дата: 19.01.2022 15:45

Фото без описуБілоцерківська ДПІ ГУ ДПС у Київській області інформує, що Законом України від 03.06.2021 №1525-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» (далі - Закон № 1525) запроваджено наступні зміни в Податковому кодексі України.

Так, з 01 січня 2022 року скасовується положення щодо оподаткування  доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та нормами щодо удосконалення порядку  оподаткування ПДВ операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам, у тому числі фізичним особам - підприємцям, зокрема:

• з 01.01.2022 виключається з ПКУ положення, згідно з яким резиденти при виплаті нерезидентам доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами повинні сплачувати податок за ставкою 20 % суми таких виплат за власний рахунок;
  • визначено чіткий перелік електронних послуг;
  • визначено спрощену процедуру реєстрації платника ПДВ для постачальників - нерезидентів, що здійснюється віддалено за заявою в електронній формі, яка подається через спеціальне портальне рішення для користувачів нерезидентів (VAT-office нерезидента - постачальника електронних послуг);
  •  встановлено правила визначення місця постачання електронних послуг (B2C);
  • визначено форми та порядок надсилання податкового повідомлення нерезиденту та скарги на рішення контролюючого органу;
  •  визначено правила податкового обліку з ПДВ для нерезидентів, які постачають фізичним особам електронні послуги, місце постачання яких розташовано на митній території України (подання звітності, нарахування та сплата податку тощо;
  • звільнено особу - нерезидента від обов’язку складати та реєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних;
  •  встановлено поквартальне подання особами - нерезидентами до ДПС податкової декларації з ПДВ за спрощеною формою;
  • передбачено сплату податкового зобов’язання особою - нерезидентом в іноземній валюті (євро або долар США).

Білоцерківська ДПІ ГУ ДПС у Київській області

Джерело інформації: https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/local-news/556151.html