Обережно, вибухонебезпечні предмети!

Дата: 08.11.2021 14:22

До вибухонебезпечних предметів відносяться бомби, снаряди, міни, гранати. патрони.

Перебуваючи у грунті чи воді, ці предмети можуть ржавіти, деформуватися, але вони не втрачають здатності вибухати. До спрацювання вибухонебезпечного предмета може призвести навіть найменший дотик.

При виявленні вибухонебезпечних предметів ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• торкатися небезпечної знахідки;
  • розпалювати багаття поблизу неї;
  • брати вибухонебезпечний предмет в руки, зберігати його;
  • переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;
  • намагатися розібрати;
  • кидати, класти у вогонь;
  • заносити в приміщення;
  • закопувати в землю;
  • кидати в водоймище;
  • здавати на металобрухт.

При виявленні вибухонебезпечних предметів або підозрілих предметів, негайно повідомляйте за номером 101!

Дуже важливо запам’ятати дорогу до того місця. де була виявлена знахідка й поставити застережний знак (обгородити місце).

Будьте пильними! Невиконання цих вимог і правил може призвести до трагічних наслідків!

Владислав ВЕРГЕЛЕС

ГУ ДСНС України у Київській області