ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ – НЕВІД’ЄМНА ЧАСТИНА СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ КРАЇНИ
У першу неділю листопада в Україні, згідно з Указом Президента України від 13.04.1999 № 374/99 відзначають День працівника соціальної сфери. Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.
Це свято є свідченням високої оцінки державою ролі працівників, які щодня забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці, трудових відносин.
День працівника соціальної сфери - свято, яке по праву належить тим, хто виявляє милосердя, створює добро не тільки зі службового обов’язку, а й за велінням совісті та покликом душі. Соціальному працівнику доводиться стикатися з різними сферами життя людини і суспільства: фізичним і психічним здоров’ям, особистими і груповими конфліктами, плануванням сім’ї, з проблемами працевлаштування, професійної і соціальної адаптації різних категорій населення, профілактикою асоціальної поведінки, здійсненням правосуддя і багатьма іншими.
Соціальна робота — це мистецтво налагоджувати зв’язки між людьми.
Наше життя проходить в колективі й обумовлено нашим соціальним оточенням. Тому, опинившись у складних життєвих обставинах, ми розраховуємо не лише на власні сили, а й на допомогу близьких, громади, держави.
Соціально орієнтована держава, в якій людина визнана найбільшою цінністю, завжди прагне досягнути суспільної злагоди і стабільності заради безпеки й процвітання. Вирішується це питання шляхом надання громадянам можливості для розвитку власного потенціалу, попередження та послаблення дії обставин, що негативно впливають на життя, стан здоров’я і розвиток особи, функціонування сім’ї.
Соціальна сфера в Україні представлена широким спектром державних, комунальних, громадських, комерційних установ, організацій, об’єднань. Саме вони кожного дня опікуються тим, щоб громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, сім’ї з дітьми та всі, хто опинився в складній життєві ситуації, отримали необхідну соціальну допомогу.
Фонд соціального страхування також долучений до сфери соціальних послуг. Основними завданнями Фонду та його робочих органів є: 1) відшкодування шкоди, пов’язаної з втратою застрахованими особами заробітної плати або відповідної її частини під час виконання трудових обов’язків, надання їм соціальних послуг у зв’язку з ушкодженням здоров’я, а також у разі їх смерті здійснення страхових виплат непрацездатним членам їх сімей; 2) надання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг; 3) проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих осіб, викликаних умовами праці.
Соціальна робота є складним процесом. Вона вимагає наявності професійної підготовки і таких особистих якостей, як здатність співчувати та розділяти біль іншого. Оскільки соціальний працівник повинен вміти спілкуватися та надавати допомогу, оцінювати потреби і представляти інтереси людини, яка опинилась у скрутному становищі, сприяти відновленню нею ресурсів для вирішення наявних проблем.
Дуже важливим в цій професії є моральне задоволення від праці й розуміння меж власного потенціалу. Адже соціальний працівник взаємодіє з великою кількістю людей, які не здатні самостійно подолати проблеми. Складно залишатися байдужим в такий ситуації. Саме тому 85% соціальних працівників через значне психологічне навантаження страждають від професійного вигорання. Та кожен з них знає, що навіть незначний позитивний результат від роботи, елементарна вдячність і повага, знову повертають сили і надихають далі допомагати, ділитися своєю життєвою енергією заради благополуччя оточуючих.
Шановні колеги, друзі, партнери! Вітаємо вас зі святом працівника соціальної сфери!Натхнення, сил і здоров’я вам! Нехай любов та доброта наповнює ваші серця. У нас є нескінченна кількість причин бути щасливими. Адже наша справа через буденні рішення і вчинки робить свій внесок в покращення життя людей, перетворює Україну в державу загального добробуту і процвітання. Ви даруєте людям надію на краще, вчасно подаєте руку допомоги тим, хто цього потребує. Для багатьох із Вас слова Івана Франка — «Життя людини до тих пір має цінність, поки людина може допомагати іншим» стали сенсом життя.
А Білоцерківське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області нагадує, що наші спеціалісти завжди готові допомогти у вирішенні питань призначення та виплати матеріальної допомоги, страхових виплат, надання медичних та соціальних послуг, забезпечення реабілітаційним лікуванням.
За більш детальною інформацією можна звертатися до Білоцерківського відділення, яке знаходиться за адресою:
09117, Київська обл., м. Біла Церква, вул. Б. Хмельницького, 9, 3 поверх; тел. (04563) 5-26-10, 5-85-01;
або до постійного представництва у м. Тараща за адресою :
09500, Київська область, м. Тараща, вул. Шевченка, буд. 72, 5 поверх, тел. (04566) 5-13-30;
або до постійного представництва у смт. Рокитне за адресою :
09600, Київська область, смт. Рокитне, вул. Вокзальна, буд. 68
тел. (04562) 5-24-90.;
або до постійного представництва у м. Сквира за адресою
09000, Київська область, м. Сквира, вул. Київська, буд. 12,
тел. (04563) 5-18-72
Лілія Савчук,
в.о. начальника Білоцерківського
відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
у Київській області
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)