ІНФОРМУВАННЯ СУБЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

Дата: 07.10.2021 09:53
Кількість переглядів: 394

З 01.07.2017 року  набрали чинності Рішення Ради Євразійської економічної  комісії від 30.11.2016 року № 157 “Про затвердження Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред’являються до підкарантинної продукції та підкарантинним об’єктам  на митному кордоні та на митній території Євразійського економічного союзу”,   № 158 “Про затвердження єдиного переліку карантинних об’єктів Євразійського економічного союзу”,  № 159 “Про затвердження Єдиних правил і норм забезпечення карантину рослин на митній території Євразійського економічного союзу”.        

Однією з вимог ЄАЕС при  експорті з України до більшості рослин та продуктів рослинного походження, в тому числі зерна злакових, бобових та олійних культур,  овочів та картоплі, плодам та ягодам, лісоматеріалів, насіннєвого та посадкового матеріалу, є вимога щодо наявності вільних зон від конкретних організмів для певного об’єкта регулювання:

  • експорт деревини до Туреччини необхідно здійснювати у відповідності до спеціальних вимог для імпорту рослин та рослинної продукції Положення про карантин рослин Турецької Республіки, зокрема з виробничих ділянок вільних від вусачів ( Monochamus spp.), смолівок (Pissodes nemorensis, P. strobi, P. terminalis, P. Castaneus), заболонників (Scolytus morawitzi), тафітофторозів ( Phytophthora ramorum);
  • експорт зернових до Кенії здійснювати у відповідності до вимог республіки   з виробничих ділянок вільних від певних організмів, зокрема індіської сажки пжениці (Tilletia indica), стеблової сажки (Urocystis agropyri), нематоди пшеничної ( Anguinia tritici), Clavibacter tritici ;
  • при намірі експортувати до Китаю зерно ячменю, сої, чи кукурудзи необхідно забезпечити виконання ряду фітосанітарних вимог зазначених в Протоколах фітосанітарних та інспекційних вимог КНР.

Зауважуємо, що експорт рослин та продуктів рослинного походження здійснюється лише при повному дотриманні фітосанітарних вимог країни-імпортера. Докладніше з повним переліком фітосанітарних вимог країн світу ви можете ознайомитись на офіційному сайті Держпродспоживслужби.

Що необхідно для оформлення статусу вільної зони, ділянки або місця виробництва

Офіційний статус місця виробництва  або виробничої ділянки, вільної від регульованих шкідливих організмів встановлюється відповідно до ст. 31 Закону України “Про карантин рослин” та “Порядку офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки” затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 04.03.2021 № 451.

Для офіційного встановлення статусу місця виробництва  або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, суб’єкт господарювання  подає  до  управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпрожспоживслужби в Київській області (інформація щодо зон обслуговування державними фітосанітарними інспекторами розміщена на офіційному сайті ГУ Держпродспоживслужби в Київській області в розділі «Управління фітосанітарної безпеки - Актуальна інформація») пакет документів, а саме:

  • заяву про встановлення та/або підтримання офіційного статусу місця виробництва, виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів; 
  • схематичне зображення розміщення місця виробництва чи виробничої ділянки, завірене заявником, на якій планується встановлення офіційного статусу;
  • документ, що підтверджує внесення плати за обстеження посівів сільськогосподарських, плодових культур, розсадників, промислових садів та інших культур.

За результатами розгляду заяви та проведених заходів, пов’язаних із встановленням та/або підтриманням статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, відповідно до Порядку, присвоюється або поновлюється офіційний статус місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів. 

З  метою реалізації  вимог країни-імпорту щодо експорту об’єктів регулювання із зон, місць, і (або) ділянок виробництва, вільних від певного карантинного організму пропонуємо суб’єктам господарювання (сільськогосподарським підприємствам, експортерам, тощо) в період вегетації рослин здійснити процедуру  офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів з яких планується експорт рослин та рослинної продукції до країн фітосанітарні вимоги яких передбачають такі заходи.

Провідний спеціаліст відділу карантину рослин  Т.І. Демченко


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.