Обміняти тимчасове посвідчення водія на постійне: в яких випадках вам доведеться вдосконалювати свої теоретичні знання та навички водіння

Дата: 15.09.2021 10:58

Фото без описуТимчасові посвідчення водія терміном на 2 роки сервісні центри МВС почали видавати в листопаді 2017-го. Відповідні зміни були передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2017 року    № 885. До листопада 2019-го  перше дворічне водійське посвідчення отримали понад 750 тисяч українців.

«Пік попиту на послугу обміну посвідчення на постійні документи вже минув. Проте, ця послуга і досі залишається однією з найпопулярніших у сервісних центрах МВС» – наголошує начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області Микола Горбонос.

«Наприклад, сервісні центри Київської області з початку 2021 року здійснили майже 27 тисяч обмінів посвідчень водія. Для об’єктивності варто сказати, що тут враховані й обміни з відкриттям категорій. Однак, заміна тимчасових посвідчень на постійні – левова частка від усіх обмінів», – зазначає начальник РСЦ ГСЦ МВС в Київській області. Проте, зауважує він,   не всі посвідчення підлягають обміну на постійні одразу після закінчення терміну дії тимчасових.Фото без опису Якщо водій-новачок за два роки не скоїв більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та не вчинив кримінальне правопорушення, адміністратори сервісного центру МВС видадуть водійське посвідчення на 30 років  без складення іспитів за 30 хвилин.

У разі скоєння трьох і більше порушень, доведеться знову здавати екзамени. Особам, які отримали посвідчення вперше та були позбавлені права керування транспортними засобами, документ не повертають. Поновлення права керування транспортними засобами в такому випадку здійснюється після підготовки у навчальному закладі та після успішного складення теоретичного і практичного іспитів у сервісному центрі МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

Варто нагадати, що обмін першого посвідчення водія можливий виключно після закінчення строку його дії, а не раніше.

«Обміняти тимчасовий документ на постійний можна не лише в стаціонарному сервісному центрі, а й у Мобільному центрі МВС та онлайн – через Електронний кабінет водія», – нагадує начальник РСЦ ГСЦ МВС в Київській області. За допомогою цього онлайн-сервісу громадяни також можуть замовити:

• обмін посвідчення водія в разі зміни персональних даних;

• отримання посвідчення водія замість втраченого, викраденого або пошкодженого.

Для того щоб здійснити обмін або відновлення посвідчення водія необхідно:

• зайти в Електронний кабінет водія, обравши зручний спосіб ідентифікації – за допомогою КЕП або MobileID;
  • перейти в розділ «Електронні послуги» та обрати пункт «Електронні послуги»;
  • зробити крок на сторінку «Відновлення та обмін посвідчення водія»;
  • заповнити обов’язкові поля та прикріпити сканкопію медичної довідки щодо придатності до керування транспортним засобом з обох сторін (формату .pdf);
  • обрати територіальний сервісний центр МВС, в якому отримаєте виготовлене посвідчення водія;
  • підписати заяву за допомогою КЕП або MobilеID;Фото без опису
  • сплатити за послугу особистою банківською картою;
  • перевірити надходження на свою електронну пошту квитанції про сплату за послугу;
  • отримати автоматичне повідомлення щодо успішної подачі заяви на отримання послуги «Відновлення та обмін посвідчення водія», на цьому етапі вже можна слідкувати в кабінеті водія зміни її статусу;
  • отримати на свою електронну пошту лист від територіального сервісного центру МВС про обробку заявки (статус – «опрацьовано»);
  • забрати готове посвідчення водія в обраному на першому етапі замовлення територіальному сервісному центрі МВС.

Обмін посвідчення водія у зв’язку зі зміною особистих даних (прізвище, ім’я та по батькові) проводиться на підставі документа, що підтверджує таку зміну.

З усіма нашими онлайн-сервісами зможна ознайомитись за покликанням: https://opendata.hsc.gov.ua/online-services .

Новини та інформацію про послуги, що їх надають сервісні центри МВС читайте на нашому сайті: http://kyivobl.hsc.gov.ua/ та на сторінці у  Facebook: https://www.facebook.com/kyivobl.hsc.gov.ua.
Номер телефону контакт-центру ГСЦ МВС для отримання консультацій: (044) 290-19-88.