Консолідована фінансова звітність

Дата: 11.08.2021 14:59

Фото без описуГоловне управління ДПС у Київській області повідомляє, що консолідована фінансова звітність – це фінансова звітність підприємства, яке здійснює контроль, та підприємств, які ним контролюються, як єдиної економічної одиниці.

Підприємства, що контролюють інші підприємства (материнські підприємства), крім фінансових звітів про власні господарські операції, зобов’язані складати та подавати консолідовану фінансову звітність відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Отже, консолідована фінансова звітність складається:

• підприємствами, що контролюють інші підприємства (материнські підприємства);
  • міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, до сфери управління яких належать суб’єкти державного сектору економіки, та органами, які здійснюють управління майном суб’єктів комунального сектору економіки;
  • об’єднаннями підприємств;
  • центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів;
  • банками, які контролюють та/або мають суттєвий вплив на діяльність інших компаній.

Порядок та строки подання, зокрема, консолідованої фінансової звітності до органів державної влади визначаються Кабінетом Міністрів України,  а для банків – Національним банком України.

При цьому нормами Податкового кодексу України та іншими нормативно-правовими актами не передбачено подання консолідованої фінансової звітності до органів ДПС.

Джерело інформації: https://kyiv.tax.gov.ua