Мешканці Київщини повернули собі більше 14 млн грн податкової знижки

Дата: 30.07.2021 10:01

Як повідомила начальник податкової служби Київщини Олена Виноградова, наразі мешканці пристоличного регіону повернули собі вже більше 14 мільйонів гривень податкової знижки. «Правом на повернення частини витрачених коштів – на навчання, користування іпотечним кредитом та інші дозволені витрати – вирішили скористатися майже 5 тисяч громадян, які подали декларації про майновий стан і доходи до податкової служби. Загалом громадяни зазначили до повернення суму 20 мільйонів гривень». Окремо Виноградова зазначила, що у переважній більшості поданих декларацій вказано суми за навчання у вітчизняних закладах освіти.

Нагадуємо, платники податків можуть подати декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки до 31 грудня 2021 року (включно). Гроші повернуться протягом 60 днів з моменту подачі декларації на банківський рахунок, зазначений у декларації, або поштовим переказом.

Декларація подається до контролюючого органу за своєю податковою адресою в один із таких способів:

• через електронний кабінет платника з використанням кваліфікованого електронного підпису
  • особисто або уповноваженою на це особою
  • поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

За що можна повернути частину коштів:

Отримати знижку можна на такі витрати, здійснені у 2020 році:

• за навчання у вітчизняних закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти;
  • на внески або товари, перераховані (передані) як благодійність відповідним організаціям,  органам виконавчої влади, закладам охорони здоров'я;
  • на проценти, сплачені за користування іпотечним житловим кредитом;
  • благодійні внески неприбутковим організаціям;
  • страхові платежі за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески у рамках недержавного пенсійного забезпечення;
  • на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
  • на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;
  • сплату за переобладнання транспортного засобу на біопаливо;
  • проценти за іпотечним кредитом;
  • орендну плату за договором оренди житла громадянами, які мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Джерело інформації: https://kyiv.tax.gov.ua