Платники рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин

Дата: 16.07.2021 13:20

Фото без описуГоловне управління ДПС у Київській області повідомляє, що згідно з нормами п.253.1 ст.253 Податкового кодексу України платниками рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, є юридичні та фізичні особи - суб’єкти господарювання, які використовують у межах території України ділянки надр для:

• зберігання природного газу, нафти, газоподібних та інших рідких нафтопродуктів;
  • витримування виноматеріалів, виробництва і зберігання винопродукції;
  • вирощування грибів, овочів, квітів та інших рослин;
  • зберігання харчових продуктів, промислових та інших товарів, речовин і матеріалів;
  • провадження інших видів господарської діяльності.

Не є платниками рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, військові частини, заклади, установи і організації Збройних Сил України та інші військові формування, утворені відповідно до закону, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету.

Рентна плата за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, не справляється:

• за використання транспортних тунелів та інших підземних комунікацій, колекторно-дренажних систем та об’єктів міського комунального господарства;
  • за використання підземних споруд на глибині не більш як 20 метрів, збудованих відкритим способом без засипання або з подальшим ґрунтовим засипанням.

ГУ ДПС у Київській області