Право на податкову знижку - тема «гарячої лінії» на Білоцерківщині

Дата: 13.07.2021 09:07

Начальниця Білоцерківського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Київській області Оксана Чустіль відповідала на запитання громадян щодо підстав та переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки. Зокрема, слід зазначити, що перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у пункті 166.3 статті 166 Податкового кодексу України. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. Зокрема платників також цікавило:

Питання: Які документи необхідно подати для отримання податкової знижки за підсумками 2020 року?

Відповідь: Для отримання податкової знижки  у податкову за місцем своєї реєстрації платник надає наступний комплект документів:

• копія паспорта та довідка про присвоєння ідентифікаційного податкового номера;
  • довідка про зарплату за рік;
  • копія документів, що підтверджують витрати для включення до податкової знижки (копію договору/договорів та документи про оплату (квитанції, чеки, платіжні доручення, прибуткові касові ордери тощо). У цих документах обов'язково повинно бути вказана вартість і строк виконання робіт, надання послуг або дата продажу товарів;
  • документ, що підтверджує ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб), якщо витрати здійснено на користь члена сім’ї;
  • податкова декларація про майновий стан і доходи, де зазначається сума нарахованої зарплати за рік, вид понесених витрат, їх розмір і розрахована сума податку на доходи фізичних осіб до повернення;
  • заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.

Якщо платник виявив суми, які не були враховані у поданій ним декларації для отримання податкової знижки, то він може подати нову декларацію “Звітна нова” до 31 грудня включно.

Білоцерківський відділу податків і зборів

з фізичних осіб та проведення

камеральних перевірок