ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ «УКРАЇНА 30. ЗЕМЛЯ»

Дата: 26.05.2021 19:26

24-26 травня відбувся Всеукраїнський Форум «Україна 30. Земля», участь в якому взяв селищний голова Олександр Ференець.

Форум пройшов у форматі обговорення за наступними напрямами:

1. Головні пріоритети та переваги від запуску ринку.

2. Як в умовах ринку громади можуть планувати свій розвиток та управляти територіями?

3. Як запуск ринку землі може бути вигідним людям, які працюють на землі – фермерам.

4. Діджиталізація земельних відносин, топографо-геодезичне та картографічне забезпечення земельної реформи та можливості використання супутникових даних в агросфері.

5. Успішні кейси інноваційних підходів в окремих агрогосподарствах.

6. Можливості національної інфраструктури геопросторових даних, землеустрою та картографії.

Як зазначають організатори Форуму: «Мораторій на продаж землі «заморозив» вільний обіг і ринок землі в Україні. Громадяни не могли ані купити, ані продати свої наділи (паї), проте, землю сільськогосподарського призначення виводили із державної власності сотнями тисяч гектарів через різноманітні «схеми». Вільний ринок землі після запуску земельної реформи дасть змогу розвиватися агросектору, нарощувати свої потужності, покращувати технологічність виробництва».

«У 2017 році провели аудит землі громади. В результаті цього аудиту, ми виявили, що більше 20% земель громади знаходяться не зрозуміло в якому користуванні. Треба було вийти на результат, щоб ті, хто користується цією землею почали сплачувати якісь податки. Це надходження до бюджету, а отже і розвиток громади. Пропрацювавши два-три роки, ми відчули результат цієї проведеної роботи, бюджет збільшився. Але і сьогодні ми повинні працювати в цьому напрямку, бо ми не знаємо повної картини ситуації з землею на територіях і у сільських радах, які приєднались до нас», - зазначив голова Кіптівської сільської громади Чернігівської області Володимир Кучма.

Про переваги порталу геопросторових даних розповів Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко: «Цей геопортал повністю відкриває дані про країну. В режимі реального часу ми будемо бачити все: водні, лісові ресурси, земельні, хто обробляє землю, скільки податків, просторове планування, електромережі. Все повністю – у вас у смартфоні, в доступі, все відкрито для країни».